Доступне електроопалення

 

Доступне електроопалення
І. Порядок застосування тарифу на електроопалення для населення 


1. Порядок обладнання електроплитами та/або електроопалювальними установками новозбудованих об'єктів архітектури  

Для новозбудованих об'єктів архітектури споживач замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання електроустановки до електричних мереж, включаючи електричну потужність кухонної електроплити та/або електроопалювальної установки, в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013  № 32. Для отримання послуги з приєднання звертатися в «єдине вікно» ПАТ «Хмельницькобленерго» або за місцем розташування об'єкта в «єдині вікна» районів електричних мереж (поштові адреси «єдиних вікон», телефони та електронні адреси, списки відповідальних осіб дивись на офіційному сайті ПАТ «Хмельницькобленерго» в розділі «Приєднання електроустановок»).

2. Порядок обладнання електроплитами та/або електроопалювальними установками існуючих  об'єктів архітектури, якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання не відбувається збільшення загальної потужності об'єкта відносно зазначеної в договорі про користування електричною енергією 

2.1. Погодити із електропередавальною організацією встановлення кухонних електроплит та/або електроопалювальних установок з влаштуванням багатотарифних приладів обліку (дво- чи тризонних за вибором замовника).

2.2. Розробити проект на переобладнання внутрішніх електричних мереж.

2.3. Встановити електрообладнання у відповідності з проектним рішенням.

2.4. Провести введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.

2.5. Звернутися до електропередавальної організації з письмовою заявою для внесення відповідних змін до договору про користування електричною енергією з наданням копій необхідних документів (паспортний документ; ідентифікаційний код; документ, який підтверджує право власності чи користування об'єктом; технічний паспорт на об'єкт із зазначенням виду опалення; протоколи електричних вимірювань). 

3. Порядок обладнання електроплитами та/або електроопалювальними установками існуючих  об'єктів архітектури, якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі про користування електричною енергією

3.1. Для збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановки об'єкта архітектури звернутися в «єдине вікно» для отримання послуги з приєднання (див. розділ ІІ).

3.2. Розробити проект переобладнання об'єкта та/або внутрішньобудинкових мереж та узгодити його із електропередавальною організацією.

3.3. Встановити електрообладнання у відповідності з розробленою проектною документацією.

3.4. Провести введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.

3.5. Звернутися до електропередавальної організації з письмовою заявою для підключення електроустановки об'єкта з наданням копій необхідних документів (паспортний документ; ідентифікаційний код; узгоджений проект на переобладнання об'єкта та/або внутрішньобудинкових мереж; документ, який підтверджує право власності чи користування об'єктом; технічний паспорт на об'єкт із зазначенням виду опалення; протоколи електричних вимірювань). 

4. Порядок обладнання електроплитами та/або електроопалювальними установками  багатоквартирних житлових будинках 

Відповідно до статті 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» технічні умови це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, тобто багатоквартирного житлового будинку, а не окремої квартири. Тому у випадку встановлення електроопалювальних установок в окремих квартирах, якщо відбувається збільшення загальної потужності відносно визначеної технічними умовами на об'єкт архітектури (багатоквартирний житловий будинок), технічні умови повинні розроблятися на об'єкт архітектури в цілому. Тобто, споживач повинен звернутися до власника (балансоутримувача) об'єкта архітектури, який, в свою чергу, має звернутися до електропередавальної організації з метою збільшення дозволеної потужності.

Згідно роз'яснення НКРЕ, за наявності проектної документації на об'єкт архітектури (будинок), відповідно до якої об'єкт архітектури (будинок) обладнано електроопалювальними установками та/або кухонними електроплитами, такий об'єкт архітектури (зокрема, будинок) слід вважати обладнаними зазначеними електроустановками в установленому порядку. 

5. Застосування тарифів на електроенергію при встановленні       багатотарифних приладів обліку 

Згідно постанови НКРЕ України «Про затвердження Порядку застосування тарифів на електроенергію» від 23.04.2012 № 498, зі змінами, за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу розрахунки населення та споживачів, прирівняних до населення, проводяться за відповідними тарифами та такими тарифними коефіцієнтами:

1. Двозонні тарифи, диференційовані за періодами часу:

 

Період часу

 

нічний

денний

Тарифні коефіцієнти

0,5

1

Тривалість періоду, год.

З 23:00 до 7:00

В інші години доби


2. Тризонні тарифи, диференційовані за періодами часу:

 

Період часу

 

нічний

напівпіковий

піковий

Тарифні коефіцієнти

0,4

1

1,5

Період, год.

З 23:00 до 7:00

З 7:00 до 8:00
З 11:00 до 20:00
З 22:00 до 23:00

З 8:00 до 11:00
З 20:00 до 22:00


Крім того, відповідно до Постанови НКРЕКП України 26.02.2015р., № 220 "Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню": Населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості) та населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості) у період з 1 травня по 31 серпня 2015 року діють наступні тарифи:

За обсяг, спожитий до 100 кВт·год електроенергії на місяць (включно)

   45,6 коп. за 1кВт*год

За обсяг, спожитий понад 100 кВт·год до 600 кВт·год електроенергії на місяць (включно)

   78,9 коп. за 1кВт*год

За обсяг, спожитий понад 600 кВт·год електроенергії на місяць

   147,9 коп. за 1кВт*год6. Висновки
 

Щоб знизити витрати на оплату спожитої електроенергії, зареєструвати тарифи на електроопалення необхідно дотриматися установленого порядку при обладнанні об'єктів електроопалювальними установками чи кухонними електроплитами.

Забороняється експлуатація електроопалювальних установок та/або кухонних електроплит в житлових будинках, обладнаних з порушенням установленого порядку, і, відповідно, тариф на електроопалення на них не поширюється. 

Таким чином, у разі виконання відповідних заходів та надання всіх необхідних підтверджуючих документів щодо обладнання об'єкта споживача кухонною електроплитою та/або електроопалювальною установкою, енергопостачальник застосовує тариф на електричну енергію, як для населення:

яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості);

або, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками або електроопалювальними установками та кухонними електроплитами (у тому числі в сільській місцевості).

З метою визначення можливості обладнання житлового будинку електроопалювальними установками споживачам необхідно звернутися до нас.  


ІІ. Порядок обладнання електроопалювальними установкамиоб'єктів архітектури юридичних споживачів (об'єкти соціально-культурної сфери, малого бізнесу і т.п.)


1. Рекомендувати до виконання пропозиції протокольного рішення наради з питань часткового заміщення споживання природного газу за рахунок використання електроенергії в централізованих системах теплопостачання, затвердженого заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України Улидою В.Ю., а саме:

 існуючі будинкові, квартальні (районні) теплові мережі (газові котельні і центральні теплові пункти) оснащувати  локальними акумуляторними блоками електричного підігріву теплоносія в межах існуючого резерву потужності трансформаторних підстанцій, які розміщуються поблизу споживачів теплової енергії, у відповідний період доби.

Це буде сприяти, в першу чергу, зменшенню споживання природного газу та вирівнюванню добового графіка електричного споживання в енергосистемі за рахунок збільшення нічного електроспоживання, що дозволить повніше використовувати енергоблоки АЕС для вироблення електроенергії з низькою собівартістю і знизити виробничі витрати палива на пуски.

2. В межах дозволеної потужності, зазначеної в договорі про постачання електричної енергії, споживачі можуть перейти на електроопалення приміщень в години доби, коли вони не повністю використовують електричну потужність на свої технологічні потреби (вихідні дні, нічний час). Технічні умови на приєднання електроустановок, призначених для опалення з використанням накопичувальних установок чи з режимом роботи в нічний час, видаються з урахуванням резерву потужності за умови встановлення багатотарифного приладу обліку. При цьому облік електроенергії необхідно обраховувати по зонах доби, крім того це дасть економію коштів за використання електроенергії  у нічний час.

3. Якщо частина дозволеної потужності не використовується для технологічних потреб, вона може бути використана для електроопалення приміщень з установкою окремого електролічильника.

4. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі про постачання електричної енергії, то споживачам необхідно:

4.1. Для збільшення величини дозволеної до використання потужності електроустановки об'єкта архітектури замовити в електропередавальній організації послугу з приєднання електроустановки до електричних мереж, включаючи електричну потужність електроопалювальної установки, в порядку, передбаченому Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.01.2013  № 32. Для отримання послуги з приєднання звертатися в «єдине вікно» ПАТ «Хмельницькобленерго» або за місцем розташування об'єкта в «єдині вікна» районів електричних мереж (поштові адреси «єдиних вікон», телефони та електронні адреси, списки відповідальних осіб дивись на офіційному сайті ПАТ «Хмельницькобленерго» в розділі «Приєднання електроустановок»).

4.2. Розробити проект переобладнання об'єкта та/або внутрішньобудинкових мереж та узгодити його із електропередавальною організацією.

4.3. Встановити електрообладнання у відповідності з проектною документацією.

4.4. Провести введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.

4.5. Звернутися до електропередавальної організації з письмовою заявою для підключення електроустановки об'єкта з наданням копій необхідних документів (паспортний документ; ідентифікаційний код; узгоджений проект на переобладнання об'єкта та/або внутрішньобудинкових мереж; документ, який підтверджує право власності чи користування об'єктом; технічний паспорт на об'єкт із зазначенням виду опалення; протоколи електричних вимірювань).

 

При цьому також буде використовуватися окремий багатотарифний прилад обліку на електроопалення.Создан 14 сен 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
ПРОПАН-БУТАН, ОТОПЛЕНИЕ ДОМА
СІА Инжиніринг, Чп
Яндекс.Метрика Типовые проекты Агентство Промышленных Новостей Прикарпатcький каталогУкраїнський портАл